Bogna Nowiszewska

Bogna Nowiszewska

Psychologia, hipnoterapia

Nazywam się Bogna Nowiszewska przez ostatnie 13 lat prowadziłam własną działalność gospodarczą w zakresie opieki i edukacji dzieci (Żłobek, Przedszkole). Nabyłam duże doświadczenie w pracy z dziećmi i rodzicami. Potrafię rozpoznać czynniki ryzyka kształtowania się trudności i zaburzeń rozwojowych. Wyjaśnić ich mechanizm, wykorzystując różne podejścia teoretyczne oraz wdrożyć terapię. Potrafię rozpoznać specyficzne potrzeby rozwojowe dzieci i młodzieży w wymiarze społecznym i indywidualnym. Potrafię ustosunkować się do istniejących metod terapii i wspierania rozwoju, dobrać metodę oddziaływań do indywidualnego przypadku a także skonstruować własny program wspomagania rozwoju.

Ukończone uczelnie zdobyte kwalifikacje:

  • Psychologia (w trakcie na dwa miesiące przed obroną)
  • Psychotraumatologia
  • Psychologiczne wspomaganie dzieci i młodzieży z trudnościami
  • Hipnoterapeutka

 

Konsultacja psychologiczna (dzieci, dorośli)

Konsultacje psychologiczne dla dzieci i dorosłych obejmują szeroki zakres działań, dostosowanych do wieku pacjenta oraz specyfiki jego potrzeb. Obejmują one wsparcie w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych, behawioralnych, edukacyjnych, a także w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi i rozwojowymi.

Hipnoza relaksacyjna (trening autogenny)

Hipnoza, wykorzystywana w celach relaksacyjnych, często łączy się z metodami takimi jak trening autogenny, zapewniając głęboki stan odprężenia umysłu i ciała. Trening autogenny, będący formą autohipnozy, pozwala na osiągnięcie stanu głębokiego relaksu przez skoncentrowanie uwagi na różnych partiach ciała i sugerowanie sobie stanu spokoju i relaksacji. Proces ten obejmuje powtarzanie serii afirmacji dotyczących ciężkości i ciepła poszczególnych części ciała, co przyczynia się do redukcji napięcia mięśniowego oraz spowolnienia rytmu serca, sprzyjają wyciszeniu i relaksacji. Dzięki treningowi autogennemu, wykorzystującemu techniki  hipnozy, można nie tylko złagodzić stres i napięcie, ale również poprawić jakość snu, zwiększyć koncentrację oraz wspomóc procesy samoleczenia organizmu. Regularna praktyka pozwala osiągnąć stan głębokiego odprężenia, umożliwiając lepszy dostęp do zasobów własnego umysłu i podświadomości, co może mieć pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie oraz zdolność do radzenia sobie ze stresem i wyzwaniami dnia codziennego.

Hipnoterapia

Hipnoterapia jest metodą terapeutyczną akceptowaną i uznawaną w dziedzinie psychologii i medycyny, wykorzystywaną od wielu lat.

 Stan hipnotyczny, jest doświadczeniem, które wielu z nas przeżywa na co dzień, nie zdając sobie sprawy, że to właśnie hipnoza. Chodzi o momenty całkowitego skupienia, kiedy to czas wydaje się zatrzymać. Dzieci przeżywają ten stan bardzo często, dorosłym zaś zdarza się to podczas rozmaitych czynności, kiedy skupiają swoją uwagę. Praca nad sobą odbywa się zawsze na warunkach klienta, który w każdej chwili może wycofać się z doświadczenia hipnotycznego, jeśli tylko tego zechce.

 Hipnoterapia pozwala na obniżenie poziomu czujności naszego umysłu kontrolującego, dając szansę na wyciszenie się i przyjęcie nowych, korzystnych dla nas informacji i rozwiązań z głębin naszej podświadomości. Dzięki stanom transowym, które sprzyjają kreatywności i wyciszeniu, możemy doświadczać przypływu nowych pomysłów i rozwiązań. Wykorzystanie hipnoterapii jest szerokie – od łagodzenia bólu, przez redukcję stresu, poprawę jakości snu, usuwanie barier w nauce, uwalnianie się od nałogów,praca z traumą. Wszystkie te zastosowania mają na celu nie tylko rozwiązanie konkretnego problemu, ale także ogólną poprawę jakości życia i samopoczucia, dzięki narzędziom i technikom, które hipnoterapia oferuje do pracy nad sobą.