Edyta Sperling

Edyta Sperling

Psycholog, terapeuta czaszkowo-krzyżowy

Jestem psychologiem oraz terapeutą czaszkowo-krzyżowym w ujęciu biodynamicznym. Szkolę się
z zakresu opieki i kryzysów okołoporodowych oraz psychologii perinatalnej, co pozwala na zaopiekowanie się tematami związanymi z kryzysem niepłodności, żałoby, depresji poporodowej
i innymi trudnościami odczuwanymi w tym szczególnym okresie. Zawodowo jestem związana
z Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii pracując jako psycholog, zarówno
z pacjentami jak i ich bliskimi w kryzysie utraty zdrowia.

Upatruję duża wartość w relacji opartej na wzajemnym zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. W swojej pracy patrzę na pacjenta w sposób holistyczny, nawiązując do założeń nurtu systemowego, jednocześnie korzystając z elementów terapii traumy, które pozwalają na pracę w obliczu kryzysu, czy chronicznie odczuwanego stresu.

Z kim pracuję?

Jako psycholog pracuję z osobami dorosłymi, które doświadczają trudności w codziennym życiu, kryzysu utraty zdrowia, żałoby, zaburzeń somatycznych. Wspieram również rodziny w okresie okołoporodowym, otulając tematy związane z kryzysem niepłodności, depresji poporodowej oraz obserwowanych trudności przed i po porodzie. Otaczam opieką również pacjentów w trakcie kryzysu utraty zdrowia, mierzącymi się z chorobą onkologiczną.

Jako terapeuta czaszkowo-krzyżowy pracuję z osobami dorosłymi, kobietami w ciąży oraz nastolatkami. Zajmuje się chorobami psychosomatycznymi, chronicznym zmęczeniem, przewlekłym stresem, ale również schorzeniami natury psychologicznej, takimi jak: depresja, czy nerwica. Otulam temat więzi, zwłaszcza wśród przyszłych mam.  

 

Edyta Sperling - ZnanyLekarz.pl

Edyta zaprasza do gabinetu osoby dorosłe, które:

  • doświadczają trudności związanych z codziennym funkcjonowaniem (problemami w obszarze: relacyjnym, rodzinnym, zawodowym, zdrowotnym)
  • przeżywają kryzys utraty zdrowia, związany z przewlekłą chorobą somatyczną
  • cierpią z powodu zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju lub chronicznego stresu
  • doświadczają trudności w okresie okołoporodowym (kryzys niepłodności, lęk przed porodem, depresja poporodowa, chroniczne zmęczenie, wahania nastroju)
  • potrzebują wsparcia i pomocy merytorycznej w zakresie psychoedukacji (radzenie sobie ze stresem, podnoszenie jakości życia, umiejętność rozwiązywania problemów, samoocena, samoakceptacja)
  • chcą pracować z ciałem nad temat więzi, chronicznym stresem, czy zmęczeniem