Edyta Trestka
Psycholog, psycholog młodzieży
Pracuję z młodzieżą i rodzicami już od 20 lat jako psycholog i pedagog we wrocławskich szkołach. Wiem, że okres dojrzewania niesie ze sobą wiele wyzwań dla młodego człowieka. Jest to trudny ale zarazem piękny czas w życiu, ponieważ właśnie wtedy dokonują się jedne z najważniejszych zmian w rozwoju fizycznym, psychicznym, emocjonalnym i społecznym jednostki, które będą rzutować na dorosłe życie. To czas kształtowania się własnej indywidualności i niezależności, nabycia umiejętności podejmowania samodzielnych i odpowiedzialnych decyzji.
Jako psycholog i pedagog głównie koncentruję się na problemach młodych ludzi. Pomagam im w przejściu przez okres dojrzewania, udzielam pomocy w zrozumieniu siebie oraz odkryciu tkwiącego w nich potencjału do dalszego rozwoju. W swojej pracy podchodzę indywidualnie i holistycznie do każdego człowieka i tak też dobieram metody pracy z klientem.
Jeśli zatem masz w głowie pytania, na które szukasz odpowiedzi to serdecznie zapraszam do mnie. Pomogę Ci.
Jestem absolwentką psychologii, którą ukończyłam na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym (SWPS) we Wrocławiu. Swoją wiedzę poszerzyłam na studiach podyplomowych z pedagogiki (Podyplomowe Studium Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej WSZiP) oraz doradztwa zawodowego (WSKZ). Odbyłam liczne szkolenia z zakresu psychologii i pedagogiki. Nieustannie się szkolę podnosząc jakość swojej pracy. Pozostaję pod stałą superwizją.
Jako psycholog pracuję także z osobami dorosłymi wspierając ich w przeżywanych trudnościach.
Zakres świadczonych przeze mnie usług:
- zaburzenia lękowe, lęk przed sytuacjami społecznymi
- zmiany nastroju
- praca ze stresem
- higiena życia psychicznego
- pomoc w budowaniu właściwego poczucia własnej wartości
- pomoc w rozwijaniu kompetencji emocjonalo-społecznych
- zaburzenia zachowania, zachowania opozycyjno-buntownicze
- trudności w środowisku szkolnym